23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Søfart
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce
Del siden
Annonce

ACTEC A/S nomineret til Årets Ejerleder 2026

Vi er stolte af at kunne fortælle, at Christian Nyborg og Morten Nyborg er nomineret til Årets Ejerleder 2026. Nomineringen er en stor anerkendelse af det arbejde og engagement, der gennem mange år har været med til at udvikle ACTEC og skabe den virksomhed, vi er i dag.

Mere end 30 år med batterier og kundetilpassede løsninger

Siden 1990 har ACTEC udviklet og produceret skræddersyede kvalitetsbatterier med udgangspunkt i den enkelte kundes behov og krav.

Gennem årene har virksomheden udviklet sig markant. Fra primært at beskæftige sig med salg af færdigvarer har ACTEC udviklet sig til et produktions- og udviklingshus med stærke kompetencer inden for kundespecifikke batteriløsninger, test, teknisk rådgivning og compliance.

Christian og Morten har været aktive i virksomheden i mere end 30 år og har gennem deres ledelse været med til at sætte retningen for ACTECs udvikling.

Langsigtet ledelse og modet
til at udvikle sig

Nomineringen til Årets Ejerleder sætter fokus på nogle af de egenskaber, der også har været centrale i ACTECs udvikling: vedholdenhed, nysgerrighed, passion og evnen til at træffe beslutninger med blik for både virksomheden, kunderne og fremtiden.

For ACTEC handler udvikling ikke alene om vækst. Det handler også om at fastholde høj kvalitet, opbygge stærke kompetencer og skabe langsigtede relationer til vores kunder og samarbejdspartnere.

Samtidig har det været vigtigt at skabe en arbejdsplads, hvor mennesker trives, tager ansvar og har lyst til at være en del af virksomhedens fortsatte udvikling.

En anerkendelse, vi er stolte af

Vi ser nomineringen af Christian og Morten som en flot anerkendelse af deres mangeårige engagement i ACTEC – og samtidig som en anerkendelse af den indsats, som medarbejdere, kunder og samarbejdspartnere har været en del af gennem årene.

Vi glæder os til kåringen af Årets Ejerleder 2026 og er først og fremmest stolte over, at Christian og Morten er blandt de nominerede.

Om nomineringen
Årets Ejerleder 2026 sætter fokus på de ejerledere, der med mod, dedikation og handlekraft skaber resultater – i deres virksomheder, lokalt og nationalt.

ACTEC er dansk specialist i batteriløsninger med mere end 30 års erfaring. Vi rådgiver, udvikler og producerer kundetilpassede batteripakker til professionelle anvendelser.

ACTEC A/S
Alsvej 5
8940 Randers SV
Randers Kommune
Danmark
CVR nummer: DK66255212

Kontaktperson

Christian Nyborg
Adm. direktør
+45 87119993 cn@actec.dk
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.094|