23948sdkhjf

Årets nye HF Jensen produkt

| Medlemsnyhed | Indrykket af HF Jensen A/S

I samarbejde med MAN Energy Solutions, har HF Jensen udviklet LNG-pumpesensoren til at forlænge systemets levetid

Udviklet til effektivt at måle bevægelse og opdage fejl, overvåger LNG-pumpens positionssensor placeringen af ​​højtrykspumpen, som forsyner LNG til MAN ME-GI-dobbeltbrændstofmotorer.

Den nyudviklede sensor er det seneste resultat af HF Jensens 30-årige samarbejde med MAN Energy Solutions. Ifølge Keld Lamberth, administrerende direktør og chef for forskning og udvikling hos HF Jensen, er dette et godt eksempel på virksomhedens langsigtede partnerskaber med at udvikle tilpassede produkter til maskinbyggere.

HF Jensen holder lukket fra fredag den 21. december og åbner igen onsdag 2. januar.

Glædelig jul og et godt nytår, ønskes af dine venner hos HF Jensen. Vi ser frem til at høre fra dig i den nærmeste fremtid.

 

 


Skriv kommentar

Medlemsnyhed

Indrykket af
HF Jensen A/S

Emdrupvej 70
2400 København NV
Danmark
HF Jensen A/S

Send til en kollega

0.188